top of page

Nimet Atasoy

1975 yılında Artvin’de doğdu. 1996 yılında başladığı çalışma hayatında başta finans sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde profesyonel iş deneyimi edindi. 2001 yılında bir özel tiyatroda kısa bir süreliğine de olsa asistanlık yapmaya başlamasıyla oyunculuk dünyasıyla tanıştı.

 

2002 yılında birçok başarılı sinema ve reklam filmine imza atmış olan Filma-cass’ta cast asistanlığı yapmaya başladı. 2003 yılında ise, yapımcılığını Mine Vargı’nın, yönetmenliğini Ömer Vargı’nın üstlendiği, İnşaat filminde cast sorumlusu olarak çalıştı. Bu ilk uzun metraj deneyiminden sonra 2004 yılında, film ve medya yapım, tanıtım hizmetleri alanında faaliyet gösteren Filmpark’ta casting direktörü olarak çalıştı.

 

Casting alanında edindiği deneyimleri bu işi yapmaktan aldığı keyifle birleştirmek ve uzun soluklu kılmak adına 2005 yılından itibaren ortağıyla birlikte Don Kişot Casting & Talent Agency’yi kurdu. Bir zamanlar Anadolu'da başta olmak üzere bir çok filme cast direktörlük yaptı.

 

2013 yılında da kendi şirketi Nimet Atasoy Casting & Management’ı kurdu. Halen kendi şirketinde Menajer ve Cast Direktör olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

Güneş Deniz’in annesidir. 

bottom of page