Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi

Nisan

17

Tarihler: 17.18.19 Nisan

Toplam Süre: 3 Gün - 36 Saat

Sabah 09.00 - Akşam 21.00

12 kişi ile sınırlıdır.

Atölye her seviyeden oyunculara açıktır.

GizemSoysaldi.jpg

3 gün 36 saat süren atölye her seviyeden oyunculara ve yönetmenlere açık. Katılımcılar; Birçok profesyonelin oyuncu koçu Umut Kırcalı, başarılı film ve dizilerin cast direktörü Nimet Atasoy, ödüllü oyuncu Gizem Erman Soysaldı ve ödüllü yönetmen ve yapımcı Hüseyin Karabey ile kendilerine bir audition sahnesi gönderilmesiyle başlayan ve sinema setinde biten sürecin simülasyonunu gerçekleştiriyorlar. Üstelik katılımcılara, yönetmen Hüseyin Karabey ile çektikleri sahnenin ses, renk ve kurgusu yapılarak showreel hazırlanıyor.

Atölye yönetmen ve yönetmen adaylarına da açık. Oyuncu seçimi, oyuncu yönetimi, oyuncudan en iyi performansı elde etme ve oyuncuların dünyasıyla ilgili birçok şeyi öğrenebilmeleri için yönetmen ve yönetmen adaylarına sınırlı bir kontenjan ayırdık. 

Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi konu başlıkları:

 

1.gün:

Sahne ve Performans Gerçekliği

Oyunculukta Şimdiki Zaman ve An Bilinci

Oyunculukta Teslimiyet ve Dürüstlük

Metin Odaklı ve Uygulamalı Rol Tasarımı

Karakter Analizi

Audition ve Sahne Pratiği

Performans Analizi

Kamera Önü Oyunculuk Tekniği

2.gün:

Cast Direktörleri Eşliğinde Audition Sahnesi Çekimi

Cast Direktörü ile İletişim

Showreel ve Cv Hazırlama

Audition Esnasında ve Sonrasında Dikkat Edilecekler

Self-Audition nasıl yapılmalı?

Yönetmen ve cast direktörünün auditionları değerlendirme anlarına tanıklık

Audition analizleri

Set kuralları

Sette ekip ve oyuncularla iletişim

Sürdürülebilir oyunculuk

Kariyer planlama

3.gün:

Kamera Önünde çekilen Cold Reading'e Hazırlık

Yakın plan, orta plan, geniş plan gibi kamera ölçeklerine göre oyunculuk ve devamlılık

Film setindeki etik duruş

Setteki konsantrasyon ve disiplin

Oyuncu Yönetmen ilişkisi

Seyredilme Bilinci

Ham görüntüleri izleme ve değerlendirme

Yol haritaları çıkarma

Atölye sonrası sahnelerin ses

renk ve kurguların yapılıp teslimi

EĞİTMENLER

 

 

 

HÜSEYİN KARABEY:

1970 İstanbul doğumlu. Kısa filmleri ve belgeselleri uluslararası birçok ödül kazandı. Oyuncu yönetimini öğrenmek için uzun yıllar tiyatrolarla çalıştı. Bunlardan başlıcaları Genco Erkal, Julide Kural, Mahir Günşıray’dır. Yine beden dili kullanımını öğrenmek için Zeynep Tanbay ve Pina Bausch ile çalıştı. Bu 4 yıllık süreçte tiyatro ve dans üzerine birçok film çekti.

 

İlk uzun metrajlı filmi “Gitmek” galasını 37. Rotterdam Uluslararası Film Festivali’nde yaptı ve  6. New York Tribeca International Film Festivali'nde “En iyi yönetmen” ödülü kazandı. “Gitmek” filmi 30’dan fazla uluslararası film festivaline katıldı ve birçok ödül kazandı. Dünya Prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan “Sesime Gel” yönetmenin ikinci uzun metraj filmidir. Birçok uluslararası festivale katılan film, İstanbul Film Festivali, Milano Film Festivali ve Mardel Plata Film Festivali’nden seyirci ve en iyi film ödülleri dahil birçok ödülle döndü.

 

 

UMUT KIRCALI:
Studio Oyuncuları’nda Şahika Tekand yürütücülüğünde oyunculuk ve sanat eğitimi aldı. 2003-2010 yılları arasında Studio Oyuncuları bünyesinde oyuncu, eğitmen ve yönetmen olarak, 2010 yılında Attis Theatre bünyesinde oyuncu olarak görev aldı, birçok yurt içi ve yurt dışı festivale katıldı.

Yönetmenliğini yaptığı 3-2-1000 oyunu 2009 yılında Studio Oyuncuları bünyesinde sahnelendi ve 2010 yılında Kerem Yılmazer ‘Genç Yetenek’ ödülüne layık görüldü.

2012 yılında Entropi Tiyatro ile ‘Açık Pencere’ projesini sahneledi.

2004-2017 yılları arasında, Performatif Oyunculuk Yöntemi, Temel ve İleri Oyunculuk, Kamera Önü Oyunculuk, Oyuncu Yönetimi üzerine dersler verdi, film ve televizyon projelerinde birçok oyuncunun oyuncu koçluğunu yaptı.

Halen tiyatro çalışmalarını sürdürmekte, atölye yürütücülüğü ve oyuncu koçluğu yapmaktadır.

 

 

 

NİMET ATASOY

1975 yılında Artvin’de doğdu. 1996 yılında başladığı çalışma hayatında başta finans sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde profesyonel iş deneyimi edindi. 2001 yılında bir özel tiyatroda kısa bir süreliğine de olsa asistanlık yapmaya başlamasıyla oyunculuk dünyasıyla tanıştı. 2002 yılında birçok başarılı sinema ve reklam filmine imza atmış olan Filma-cass’ta cast asistanlığı yapmaya başladı. 2003 yılında ise, yapımcılığını Mine Vargı’nın, yönetmenliğini Ömer Vargı’nın üstlendiği, İnşaat filminde cast sorumlusu olarak çalıştı. Bu ilk uzun metraj deneyiminden sonra 2004 yılında, film ve medya yapım, tanıtım hizmetleri alanında faaliyet gösteren Filmpark’ta casting direktörü olarak çalıştı. Casting alanında edindiği deneyimleri bu işi yapmaktan aldığı keyifle birleştirmek ve uzun soluklu kılmak adına 2005 yılından itibaren ortağıyla birlikte Don Kişot Casting & Talent Agency’yi kurdu. Bir zamanlar Anadolu'da başta olmak üzere bir çok filme cast direktörlük yaptı. 2013 yılında da kendi şirketi Nimet Atasoy Casting & Management’ı kurdu. Halen kendi şirketinde Menajer ve Cast Direktör olarak çalışmaya devam etmektedir. Güneş Deniz’in annesidir. 

 

 

GİZEM ERMAN SOYSALDI

4 Şubat 1984’de İzmir’de doğdu.

14 yaşında profesyonel olarak tiyatroya başladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. 

Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda oyunculuk eğitimi aldı. 

2008’den beri İstanbul’da Zeynep Günsür’ün sanat yönetmenliğindeki ‘Hareket Atölyesi’nde doğaçlama dans ve beden üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Uluslararası tiyatro ve dans festivallerinde sahneye çıkmıştır. ‘aHHval, Kül-Kadın, Ruhiye, İadesiz Taahhütsüz, Açık Pencere, Julie, Asiye Nasıl Kurtulur, Kadınlar da Savaşı Yitirdi’ yer aldığı oyunlardan bazılarıdır.

2011'de başladığı sinema kariyerinde ‘İstanbul Aku Datang, F Tipi Film, Sürgün, Fremdkörper, Güzelliğin Portresi’ filmlerinde rol aldı. Hüseyin Karabey'in yönettiği ‘İçerdekiler’ filmi ile 25. Adana Film Festivali'nde 'Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü, ardından 24. Nürnberg Türkiye Almanya Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı. Aynı zamanda filmin ortak yapımcılarından biridir.

Televizyonda en son 'Arka Sokaklar' dizisinde yer aldı. 2014-2016 yılları arasında 'Tel Dolap' programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Ardından ' Teldolap Bir Kavanoz Mucize' adlı kitabı Remzi Yayınevi'nden yayınlandı.

2016 yılında Hüseyin Karabey ile AsiFilm Atölyeleri'ni kurdu. ‘Sinema Bize İyi Gelecek, Film Geliştirme ve Kamera Önü Oyunculuk’ atölyelerinin içerik tasarımını ve koordinatörlüğünü yürütmektedir. 

2019 yılında ilk kez düzenlenen 'Beşkapılarda 5 Gece, Phokai Bağımsız Film Günleri’nin sanat yönetmenliğini yapmıştır.

Tiyatro, sinema ve televizyon alanlarında yaratıcı süreçlere devam etmektedir.

Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi

Geçen Dönem Çalışmaları

MWUQ9498
FISU0560
IMG_9032
IMG_9024s
061A0173
IMG_9035
IMG_9030
EQLZ0683
DKLL6259
MDCS5074
CVOK5618
IMG_9035
IMG_9030
EQLZ0683
DKLL6259
MDCS5074